Ministria e Mbrojtjes jep informacion pas tërmetit: Nuk raportohet për të lënduar apo dëme materiale

Publikuar tek: aktualitet, më 23:20 28-01-2020 Ministria e Mbrojtjes jep informacion pas tërmetit: Nuk raportohet për të lënduar apo dëme materiale

Ministria e Mbrojtejs thotë se nga tërmeti i mbrëmjes së sotme nuk raportohet për persona të lënduar apo dëme në banesa.

Tërmeti i orës 21:15 ishte 4.9 ballë me epiqendër rreth 3 kilometra nga fshati Bubq, dhe lëkundjet u ndjenë në disa qytete deri në Korçë, Fier e Shkodër.

“Nga komunikimi me bashkitë Durrës, Dibër, Gjirokastër, Fier, Vlorë, Shkodër dhe Lezhë nuk raportohen dëme në njerez apo materiale deri tani. Nuk raportohen dëme në Korçë e Pogradec, ku janë ndjerë lekundje te lehta”, thuhet në njoftimin e ministrisë.

Nga paniku banorë të shumtë në Tiranë, Durrës e Krujë kanë braktisur banesat dhe kanë dalë në rrugë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.068899869918823
array(1) { ["section"]=> string(106) "ministria-e-mbrojtjes-jep-informacion-pas-termetit-nuk-raportohet-per-te-lenduar-apo-deme-materiale-193440" }