Ministria e Punëve të Brendshme-Banorëve: Shmangni lëvizjet në zonat e përmbytura

Publikuar tek: aktualitet, më 11:03 02-02-2015 Ministria e Punëve të Brendshme-Banorëve: Shmangni lëvizjet në zonat e përmbytura

Ministria e Punëve të Brendshme ka reaguar nëpërmjet një konference për shtyp, për situatën e përmbytjeve. Ministria njoftoi se në qarkun e Fieri, lumi Seman  ka ulje të nivelit të ujit.

Ndërkohë  bëhet me dije se në zonën e Novoselës janë  evakuuar 70 familje e ndërsa në Gjirokastër, reshjet bien me intensitet të ulët.

Sipas Ministrisë të Punëve të Brendshme, mjetet po pastrojnë rrugën nga rrëshqitjet në Memaliaj dhe drejt Darrzezës dhe Ferrasit janë nisur dy helikopterë per t’u ardhur në ndihmë banorëve të izoluar.

Ministria, i bëri thirrje qytetarëve të evitojnë lëvizjet në zonat e përmbytura dhe në raste emergjente të telefonojnë në numrat 128 dhe 129, të vëna në dispozicion nga strukturat.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E reja me BMW përplas pastruesen te Zogu i Zi
Reforma në Drejtësi/ Prokurori Llalla: Vendimet e gjykatave janë abuzive »
Article Logic
Execution time: 0.01183009147644
array(1) { ["section"]=> string(85) "ministria-e-puneve-te-brendshme-banoreve-shmangni-levizjet-ne-zonat-e-permbytura-2127" }