Ministria e Shëndetësisë i kthen përgjigje zyrtare FSHF-së: Kërkojmë bashkëpunimin tuaj për hartimin e protokollit

Publikuar tek: aktualitet, më 17:20 07-05-2020 Ministria e Shëndetësisë i kthen përgjigje zyrtare FSHF-së: Kërkojmë bashkëpunimin tuaj për hartimin e protokollit

Qeveria i ka kthyer përgjigje zyrtare, FSHF-së. Pas letrës së dërguar nga Federata, tashmë Ministria e Shëndetësisë i përgjijgjet Federatës duke i shprehur gatishmërinë për bashkëpunim. Të dyja palët do të ulen për të disktuar rreth futbollit në Shqipëri.

Hapje e futbollit do të bëhet gradual dhe “Procesi Sportiv” ka publikuar edhe shkresën zyrtare që Ministria i ka dërguar Federatës.

”Komiteti Teknik i Ekspertëve po punon për protokollet e posaçme për hapjen graduale të aktiviteteve sportive, sipas stratergjisë së ri-hapjes të miratuar nga ky komitet. Në këtë kuadër do të vlerësonim bashkëpunimin tuaj për vijimin e hartimit të protokolleve të posacme nëpërmjet krijimit të një Grupi të Përbashkët Pune. Jeni të lutur të dërgoni përfaqësinë tuaj për të finalizuar hartimin e këtyre protokolleve”, thuhet në përgjigjen e Ministrisë së Shëndetësisë.

procesi.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.008713960647583
array(1) { ["section"]=> string(120) "ministria-e-shendetesise-i-kthen-pergjigje-zyrtare-fshf-se-kerkojme-bashkepunimin-tuaj-per-hartimin-e-protokollit-205545" }