Ministria e Shëndetësisë jep alarmin: Katër amerikanë të infektuar me malaria në Shqipëri

Publikuar tek: aktualitet, më 20:24 09-03-2018 Ministria e Shëndetësisë jep alarmin: Katër amerikanë të infektuar me malaria në Shqipëri

Katër shtetas amerikanë që jetojnë në Shqipëri, mësohet se po kurohen nën kujdesin e plotë të mjekëve pasi rezultuan pozitivë në testin e malaries.

Sipas informacioneve nga hashtag.al, katër të infektuarit po kurohen në Spitalin Infektiv në Tiranë, ndërkohë që vendi ynë nuk gëzon rezerva të vaksinave që injektohen për këtë virus.

Gjendja e tre prej tyre shfaqet e rehabilituar, ndërkohë që njëri është në gjendje të rëndë.

Shtetasit amerikanë mësohet se ishin pjesë e një grupi misionarësh në Kamboxhia të Afrikës, ku dhe kanë marrë infeksionin.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E rëndë: Familjarët gjejnë të varur 60 vjeçarin në banesë
Ministri grek: Po negociojmë Zonën Ekskluzive Ekonomike me Shqipërinë, kemi bërë proges »
Article Logic
Execution time: 0.010794162750244
array(1) { ["section"]=> string(95) "ministria-e-shendetesise-jep-alarmin-kater-amerikane-te-infektuar-me-malaria-ne-shqiperi-112754" }