Ministrja e Bashës shkarkon oficerin e lartë të policisë, kjo është arsyeja

Publikuar tek: aktualitet, më 07:43 30-05-2017 Ministrja e Bashës shkarkon oficerin e lartë të policisë, kjo është arsyeja

Një ditë pas shkarkimit nga detyra të Drejtorit të Burgjeve në Tropojë, Granit Kurmekaj, nga Ministria e Drejtësisë për veprën penale të përfshirjes në fushatën zgjedhore të një subjekti zgjedhor, një tjetër shkarkim vjen nga ministrja teknike e Financave.

Ministria e Financave e udhëhequr nga Helga Vukaj ka shkarkuar nga detyra oficerin e policisë gjyqësore Kliton Bistri, pasi ka marrë pjesë në fushatë zgjedhore duke shkelur ligjin.

“Ministria e Financave bën me dije shkarkimin nga detyra te specialistit te hetimit tatimor, oficer i Policisë Gjyqësore Kliton Bistri, për pjesëmarrje ne kundërshtim me ligjin dhe urdhrin nr.65/ 2017 të Kryeministrit në fushate elektorale, duke cenuar rëndë figurën e OPGJ dhe standardet zgjedhore”­ thuhet në njoftimin e ministrisë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Qarkullonte me pistoletë në BMW, pranga të “fortit” të Shkodrës (EMRI)
Plagoset një polic në mesnatë, 4 persona e qëllojnë me shufër hekuri në kokë »
Article Logic
Execution time: 0.010792016983032
array(1) { ["section"]=> string(80) "ministrja-e-bashes-shkarkon-oficerin-e-larte-te-policise-kjo-eshte-arsyeja-80465" }