Ministrja e jashtme i jep fund beqarisë, zbulohet SURPRIZA e Putin

Publikuar tek: bota, më 16:40 18-08-2018 Ministrja e jashtme i jep fund beqarisë, zbulohet SURPRIZA e Putin

Ministrja e jashtme e Austrisë Karin Kneissl pritet t’i japë fund beqarisë, ndërsa në dasmë ka ftuar edhe mjaft personalitete nga e gjithë bota.

Në mesin e të ftuarve është edhe presidentit i Rusisë Vladimir Putin, i cili ka menduar t’i bëjë një surprizë nuses.

Sipas mediave ruse, Putin do të jetë i shoqëruar nga 10 këngëtarë dhe valltarë kozakë, të cilët do të këndojnë dhe kërcejnë këngë dhe valle tradicionale.

Ndërkohë ditën e sotme presidenti rus do të niset në Gjermani për një takim me kancelaren Merkel.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010143995285034
array(1) { ["section"]=> string(72) "ministrja-e-jashtme-i-jep-fund-beqarise-zbulohet-surpriza-e-putin-131500" }