Ministrja e Ramës kandidate për deputete në minoritetin grek, shikoni si i “josh” me këtë foto

Publikuar tek: aktualitet, më 10:52 03-05-2017 Ministrja e Ramës kandidate për deputete në minoritetin grek, shikoni si i “josh” me këtë foto

Fushata zgjedhore ka filluar paraprakisht, edhe pse jo zyrtarish. Nuk është akoma e sigurt që zgjedhjet parlamentare do të mbahen më 18 qershor, por kjo nuk i ka ndaluar kandidatët për deputetë të fillojnë takimet me elektoratin.

Mirela Kumbaro është e dyta në listë për deputete në qarkun e Gjirokastrës. Ditët e fundit është parë në takime me banorët e Gjirokastrës dhe fshatrave përreth .

Në vizitën e radhës në fshatin Pogon ministrja e Kulturës nuk ka mundur t'i rezistoj kostumeve tradicionale të zonës së minoritetit grek.

Në një foto, Kumbaro duket me një stoli në kokë e cila i përket  veshjes tradicionale të zonës së Dropullit.

 “Zonja e kostumeve” Katerina Ruxhon pasionin e saj për kostumet tradicionale nuk ia fshehu as ministres së Kulturës, Mirela Kumbaro, të cilën tentoi ta vishte si dropullite, por ministrja është mjaftuar vetëm me një stoli në kokë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « U dënua me 7 vite burg, ekstadohet nga Athina në Shqipëri 41 vjeçari
Hidhet në erë objekti 5-katësh në Vlorë, u përdorën 15 kg eksploziv »
Article Logic
Execution time: 0.012670993804932
array(1) { ["section"]=> string(97) "ministrja-e-rames-kandidate-per-deputete-ne-minoritetin-grek-shikoni-si-i-josh-me-kete-foto-77297" }