Ministrja e re 'merr në dorë frerët', anulon koncesionin e aksit Thumanë-Kashar

Publikuar tek: aktualitet, më 13:26 21-01-2019 Ministrja e re 'merr në dorë frerët', anulon koncesionin e aksit Thumanë-Kashar Belinda Balluku

Ministrja e re e Infrastukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku deklaroi se ka vendosur ndërprerjen e partneritetit publik privat për aksin Thuman-Kashar.

Në deklaratën e parë të saj si ministre, Balluku bëri me dije se këto fonde do të shkojnë për “Paktin për Universitetin” për ndërtimin e infrastrukturës.

'Ky është komunikimi im i parë zyrtar. Uroj që të kemi një bashkëpunim të shkëlqyer. Kam vendosur të bëj ndërprejen e Partneritetit Publik-Privat  të aksit Kashar -Thumanë. Buxhetin e saj do t’ia dedikojmë Paktit për Universitetit. Për ne ky aks vazhdon të jetë i rëndësishëm', u shpreh ministrja.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Basha u dënua për shpifje, Bardhi: Vendim qesharak nën presionin e vettingut
Balla optimist për dënimin e autorëve: Drejtësia e re do ta hetojë siç duhet 21 janarin »
Article Logic
Execution time: 0.011138916015625
array(1) { ["section"]=> string(83) "ministrja-e-re-merr-ne-dore-freret-anulon-koncesionin-e-aksit-thumane-kashar-149680" }