Ministrja e re shkarkoi 3 DREJTORË, reagon PD: E kanë vendin në burg

Publikuar tek: aktualitet, më 14:06 22-01-2019 Ministrja e re shkarkoi 3 DREJTORË, reagon PD: E kanë vendin në burg

Pas shkarkimeve të njëpasnjëshme nga ministrja e re e Infrastukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, ka reaguar Partia Demokratike.

Deputetja demorkate, Dhurata Çupi u shpreh se nuk mjafton vetëm shkarkimi i këtyre drejtorëve por ata duhet të jenë në burg pas skandaleve ku janë përfshirë.

'Kjo nuk ka për të ndodhur me vullnetin e Edi Ramës, sespe tenderi i Unazës së madhe u mbrojt nga vetë Rama. Drejtësia është e paplotë.  

Nëse nuk do ta hetojë Damian Gjiknuri, Arben Ahmetaj, Edi Ramën për skandalin e vjedhjes së unazës së Re, tenderi 20 milionë euro për një 1 km rrugë duhet të anullohet', u shpreh Çupi.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rama inspekton punimet në Tiranë-Elbasan: Njëra nga korsitë hapet në mars
Nuk mbylli lloton, procedohet 53-vjeçari në Elbasan »
Article Logic
Execution time: 0.010467052459717
array(1) { ["section"]=> string(73) "ministrja-e-re-shkarkoi-3-drejtore-reagon-pd-e-kane-vendin-ne-burg-149844" }