Ministrja jep dorëheqjen, kapet duke drejtuar makinën në gjendje të dehur

Publikuar tek: bota, më 07:04 14-08-2016 Ministrja jep dorëheqjen, kapet duke drejtuar makinën në gjendje të dehur

Ministrja e Arsimit në Suedi ka dorëzuar dorëheqjen menjëherë pasi është kapur duke drejtuar makinën në gjendje të dehur.

Sipas AP, ministrija Aida Hadzialic ministrja në një konferencë për shtyp ka thënë se ishte ndaluar nga policia në Malmo me nivel të alkoolit në gjak 02, gjë që është ilegale në Suedi.

Ajo përballet edhe me akuzë që nëse dënohet, mund të mbajë edhe gjashtë muaji burg.

Mësohet se 29-vjeçarja i ka thënë kryeministrit, Stefan Lofven, të premten se ky ishte gabimi më i madh në jetën e saj prandaj ka vendosur të largohet.

E lindur në Bosnje dhe Hercegovinë, Hadzialic ishte bërë ministrja e parë myslimane e Suedisë kur i’u bashkuar qeverisë në vitin 2014.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01331901550293
array(1) { ["section"]=> string(78) "ministrja-jep-doreheqjen-kapet-duke-drejtuar-makinen-ne-gjendje-te-dehur-49672" }