Ministrja Manastirliu firmos URDHRIN për masat e reja kundër Covid-19 (DOKUMENTI)

Publikuar tek: aktualitet, më 17:23 17-11-2020 Ministrja Manastirliu firmos URDHRIN për masat e reja kundër Covid-19 (DOKUMENTI) Fotomontazh/ Manastirliu - Dokumenti

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka miratuar zyrtarisht masat e reja anticovid-19.

Pas vendimit të Komitetit Teknik të Ekspertëve Manastirliu ka firmosur urdhrin për ndalimin e grumbullimeve me më shumë se 10 persona në vende të hapura dhe të mbyllura.

“Ndalohen grumbullimet me më shumë se 10 persona të vende të mbyllura apo të hapira, konferencat, tubimet, mbledhjet partia, ceremonitë e festave, ceremonitë martesore dhe organizimet përtej familjare të ceremonive mortore deri në një urdhër të dytë”, thuhet në vendimin e ministres, nr. 5139.

Urdhri hyn në fuqi menjëherë dhe është publikuar në Fletore Zyrtare.

dokumenti_copy_copy.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksident i fortë në Fier, 2 makina përplasen ‘kokë më kokë’, plagosen shoferët
Artur Metani kërkoi procedim disiplinor për prokuroren e çështjes së Bilbil Hasanit që u vetëvra në paraburgim pasi vodhi 12 mijë lekë, KLP rrëzon këkesën e ILD »
Article Logic
Execution time: 0.012437105178833
array(1) { ["section"]=> string(96) "ministrja-manastirliu-firmos-urdhrin-per-masat-e-reja-kufizuese-kunder-covid-19-dokumenti-228094" }