Minutat e tmerrit në Londër, të vdekur nëpër rrugë, njerëz të gjakosur e të shokuar, gjithë policia në këmbë (FOTOT)

Publikuar tek: bota, më 07:43 04-06-2017 Minutat e tmerrit në Londër, të vdekur nëpër rrugë, njerëz të gjakosur e të shokuar, gjithë policia në këmbë (FOTOT)

Një natë tmerri ka qenë ajo e mbrmshmja në Londër.

Tre sulme, dy prej të cilave të konsideruara si sulme terroriste kanë goditur në zemër të Londrës, duke lënë të vdekur 9 persona dhe 48 të plagosur. 3 prej viktimave janë terroristë, ndërsa bilanci i të plagosurve ka ardhur duke u rritur.

Burrat të përshkruar me origjinë mesdhetare kanë përplasur kalimtarë të rastit me një furgon të bardhë duke hipur në trotuarë në urën e Londrës. Për pasojë rreth 20 persona janë plagosur.

Një person u vra dhe një nga të plagosurit është një oficer policie.  

Një incident i dytë u shënua më pas në Borough Market, ku kishte bare dhe restorante. Sulmuesit kanë sulmuar njerëzit me thika.

 Skena të tmerrshme janë parë mbrëmjen e së shtunës ku njerëz të gjakosur e të tmerruar vraponin nëpër rrugët e Londrës, të tjerë të vdekur në trotuarë, ndërsa një prej terroristëve i veshur me eksploziv është shtrirë në tokë.

Po ashtu, policia dhe të gjitha strukturat e rendit të armatosur deri në dhëmb janë ngritur në këmbë dhe kanë marrë masa për të plagosurit dhe kanë vrarë 3 atentatorët.   

  41146A9600000578-0-image-m-9_1496539289816_1.jpg

 

41130E1F00000578-4570010-image-a-10_1496539402577.jpg

 

41145B0E00000578-4570010-image-a-20_1496539527832_1.jpg

 

411472B000000578-4570010-image-a-22_1496539898486_1.jpg

 

4113235900000578-4569638-image-a-122_1496536396185.jpg

 

411417DA00000578-4569638-image-a-145_1496539760902.jpg

 

4112A81B00000578-4569638-image-a-140_1496539742537.jpg

 

41145A5B00000578-4569638-image-a-130_1496537907589_1.jpg

 

41145B9000000578-4569638-image-a-137_1496538899428_1.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tmerri në Londër, reagon Theresa May, ISIS nis festimet
Shkon në 10 numri i të vrarëve nga sulmi makabër në Londër, 3 prej tyre i ekzekutoi policia »
Article Logic
Execution time: 0.013399124145508
array(1) { ["section"]=> string(117) "minutat-e-tmerrit-ne-londer-te-vdekur-neper-rruge-njerez-te-gjakosur-e-te-shokuar-gjithe-policia-ne-kembe-fotot-81142" }