'Miq, sot 75 VJEÇ', Sali Berisha feston DITËLINDJEN: Po udhëtoj në vjeshtën e jetës time (MESAZHI)

Publikuar tek: aktualitet, më 09:28 15-10-2019 'Miq, sot 75 VJEÇ', Sali Berisha feston DITËLINDJEN: Po udhëtoj në vjeshtën e jetës time (MESAZHI)

Ish-kryeministri Sali Berisha feston sot 75-vjetorin e lindjes. Këtë moment të veçantë Berisha e ka ndarë me të gjithë ndjekësit e tij në Facebook.

Teksa ka publikuar një foto me bashkëshorten e tij, Liri Berisha, ish kryeministri në mesazhin e tij shprehet mes të tjerash se u është mirënjohës, familjes, miqve, bashkëpunëtorëve etj.

"Këtë dekadë une kam patur kenaqesinë dhe privilegjin e veçantë të udhetoj në vjeshtën e jetës time. Falenderoj Zotin që me fuqinë dhe vullnetin e tij e ka bërë këtë vjeshtë te bukur si një pranverë të dytë për mua!

Postimi i plotë:

Sot 75 vjeç!

Miq, sot 75 vjeç!

E para qe buron nga shpirti im kete dite eshte mirenjohja e pakufishme ndaj familjareve te mi te dashur, miqve te ngushte, shqiptar dhe te huaj, bashkëpuntoreve te çmuar per dashurine, sakrificat, miqesine dhe ndihmesen e tyre tejet te vyer qe kane deshmuar ndaj meje ne çdo kohe dhe çdo stine dhe kane bere te mundur keto 75 vite te jetoj ne realitetin e endrrave te mia me te guximshme.

Ndjehem pafundesisht i lumtur, i priviligjuar dhe i bekuar nga Zoti qe pata dashurine, miqesine, mbeshtetjen e tyre!

Se fundi miq, kete dekade une kam patur kenaqesine dhe privilegjin e vecante te udhetoje ne vjeshten e jetes time. Falenderoj Zotin qe me fuqine dhe vullnetin e tij e ka bere kete vjeshte te bukur si nje pranvere te dyte per mua! sb

Screenshot_3.jpg

 

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.2346510887146
array(1) { ["section"]=> string(98) "miq-sot-75-vjec-sali-berisha-feston-ditelindjen-po-udhetoj-ne-vjeshten-e-jetes-time-mesazhi-182108" }