Miqësi e pazakontë, luani, ariu dhe tigri, rrefuzojnë të ndahen pas 15 vitesh bashkë

Publikuar tek: bota, më 17:20 04-03-2016 Miqësi e pazakontë, luani, ariu dhe tigri, rrefuzojnë të ndahen pas 15 vitesh bashkë

Ata quhen vëllezërit “BLT” për ariun e murmë Baloo, luani Leo dhe tigri i Bengalit, Khan e kanë jetuar së bashku për plot 15 vite në një kopësht strehimi. Të tre u gjetën vetëm teksa ishin vetëm pak muajsh gjatë një kontrolli policor që zbuloi trafikimin e tyre.

buds24n-1-web.jpg

Ata ishin të kequshqyer, nën peshë dhe mbaheshin në kushte mizore. Që prej asaj kohe ata u rritën bashkë, e tashmë pas 15 vitesh e kanë të pamundur të ndahen nga njëri-tjetri. I ventmi moment kur u ndanë ishte gjatë kohës kur ariu Baloo iu nënshtrua një operacioni ndërsa sipas mirëmbajtësve të tyre, tigri dhe luani u bënë shumë nervoz.

LTB-8.jpg

Miqësia e pazakontë ka tërhequr vëmendjen e miliona njerëzve dhe ka bërë që në kopështin e tyre të vërshojnë mijëra turistë.

 

bear-lion-and-tiger-are-best-friends-136390445931703901-140523094019.jpg

5-Lion-Tiger-Bear.jpg

bear-lion-and-tiger-are-best-friends-136390445931803901-140523094000.jpg

o-BLT-570.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0072360038757324
array(1) { ["section"]=> string(87) "miqesi-e-pazakonte-luani-ariu-dhe-tigri-rrefuzojne-te-ndahen-pas-15-vitesh-bashke-34231" }