Miqësorja/ Lojtarët e Shqipërisë dhe Kosovës darkojnë së bashku (Foto+Video)

Publikuar tek: sport, më 22:44 12-11-2015

Ashtu siç ishte lajmëruar, ndeshja miqësore mes Kosovës dhe Shqipërisë në Prishtinë, është kthyer në një festë. Përveç pritjes së bërë nga tifozët shqiptarë për Kombëtaren, të dyja ekipet janë vendosur në të njejtin hotel për të qendruar së bashku.

Edhe darka është shtruar për të dyja ekipet në të njejtin vend, ndërsa nuk ka ndarje mes lojtarëve.

Nesër në orën 14:00, në stadiumin e Prishtinës, të dyja skuadrat do të zbresin në fushën e lojës për të zhvilluar ndeshjen e parë miqësore, që kur Kosovës iu njoh kjo e drejtë nga UEFA.

Lexo edhe:

Kryeministri Mustafa takon futbollistët e Kombëtares: Jeni krenaria jonë

Rama nesër në Prishtinë, ndjek nga afër miqësoren Kosovë-Shqipëri

foto.jpg

losdos.jpg

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0089459419250488
array(1) { ["section"]=> string(79) "miqesorja-lojtaret-e-shqiperise-dhe-kosoves-darkojne-se-bashku-foto-video-25292" }