Miqësorja me Francën, Deschamps thërret Pogba dhe Evra

Publikuar tek: sport, më 19:51 22-05-2015 Miqësorja me Francën, Deschamps thërret Pogba dhe Evra

Didier Deschamps e ka justifikuar vendimin e tij për të zgjedhur Paul Pogba dhe Patrice Evra për miqësoret e qershorit të Francës kundër Belgjikës dhe Shqipërisë.

Trajneri i Francës Didier Deschamps nuk ka hezituar të thërrasë në formacion dy nga lojtarët më të rëndësishëm të ekipit edhe pse ata janë të angazhuar në finalen e Ligës së Kampionëve.

Dy lojtarët e Juventusit, do të jetë në dispozicion për t'u përballur me Shqipërinë dhe Belgjikën muajin e ardhshëm.

“Është e vërtetë se ata do të luajnë në finalen e Ligës së Kampionëve një ditë para ndeshjes me Belgjikën, por unë e konsideroj ekipin kombëtar mbi çdo gjë tjetër”, tha Deschamps.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028148889541626
array(1) { ["section"]=> string(59) "miqesorja-me-francen-deschamps-therret-pogba-dhe-evra-11753" }