Miratohet buxheti i bashkisë Durrës, opozita braktis mbledhjen: Do largohemi duke ju lënë turpin juve

Publikuar tek: aktualitet, më 18:22 23-01-2017 Miratohet buxheti i bashkisë Durrës, opozita braktis mbledhjen: Do largohemi duke ju lënë turpin juve

Këshilli Bashkiak i qytetit të Durrësit miratoi sot në mbedhjen e organizuar buxhetin prej 43 milionë dollarësh për këtë vit, por opozita braktisi mbledhjen pasi kreut të këshilltarëve të Partisë Demokratike, Armand Teliti nuk i’u dha fjala e kërkuar prej ti.

 

“Po pengoni fjalën e opozitës, t’ju vijë turp. Ne do të largohemi nga mbledhja duke ju lënë turpin juve”, – mësohet të ketë thënë Teliti në mbledhje.

Edhe pas braktisjes së mbledhjes nga përfaqësuesit e Partisë Demokratike, buxheti u miratua nga votat e PS-së dhe LSI-së.


Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tre gjykatës nën hetim për korrupsion, biznesmeni durrsak dyshohet se iu preu biletën për në “El Classico”
Bashkia e Tiranës monitoron cilësinë e ajrit, ulet me 10% nga java e kaluar »
Article Logic
Execution time: 0.010159015655518
array(1) { ["section"]=> string(105) "miratohet-buxheti-i-bashkise-durres-opozita-braktis-mbledhjen-do-largohemi-duke-ju-lene-turpin-juve-66413" }