Miratohet drafti për amnistinë, ja kush përfiton nga të burgosurit

Publikuar tek: aktualitet, më 14:15 24-12-2019 Miratohet drafti për amnistinë, ja kush përfiton nga të burgosurit

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka dhënë lajmin se është miratuar drafti për amnistinë.

Përmes një deklarate për shtyp, ajo ka treguar se kanë përfituar 28 gra të cilat fitojnë lirinë , ndërsa 28 të tjerave do tu ulet 1/3 e dënimit.

Sipas Gjonajt, nga drafti kanë përfituar edhe disa të mitur dhe burra mbi 60 vjeç.

'Nga 56 gra të dënuara, u vendos për lirim të menjëhershëm për 28 gra. Ndërsa 28 gra dhe përfitojnë me ulje të 1/3 e dënimit. Përfitojnë gjithashtu dhe disa të dënuar të mitur. Ndërsa disa të tjerë përfitojnë me ulje dënimi 1/3. Një tjetër kategori përfituese janë dhe burrat mbi 60 vjeç, që nuk janë dënuar për vepra penale që ndalohen nga amnistia', tha Gjonaj.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 'Paguajmë darkën e Vitit të Ri për 663.227 pensionistë', Braçe: E di që nuk janë shumë, Rama dhe Denaj nuk e vunë kurrë në diskutim
Rrëzohet PALMA në Durrës, lëndohen 2 kalimtarë »
Article Logic
Execution time: 0.011483907699585
array(1) { ["section"]=> string(72) "miratohet-drafti-per-amnistine-ja-kush-perfiton-nga-te-burgosurit-190251" }