Miratohet mes tensionesh ligji për Teatrin Kombëtar

Publikuar tek: barometri, më 08:03 06-07-2018 Miratohet mes tensionesh ligji për Teatrin Kombëtar

Është miratuar në parim dhe tërësi me 75 vota pro projektligji për Teatrin Kombëtar.

Opozita ka kërkuar tërheqjen e ligjit ndërsa për disa çaste ka bllokuar edhe foltoren e Kuvendit.

Projektligji për Teatrin parashikon hapjen e negociatave me firmën private dhe lidhjen e kontratës për prishjen e godinës së Teatrit Kombëtar dhe ndërtimin e një Teatri të ri.

Ndërkohë që jashtë ambienteve të Kuvendit vijon protesta e atristëve dhe qytetarëve kundër këtij ligji.

Megjithatë projektligji për Teatribn Kombëtar duhet të dekretohet nga Presidenti Ilir Meta.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028708934783936
array(1) { ["section"]=> string(58) "miratohet-mes-tensionesh-ligji-per-teatrin-kombetar-126933" }