Miratohet moratoriumi që ndalon prerjen e pyjeve në të gjithë Shqipërinë

Publikuar tek: politike, më 20:05 26-01-2016 Miratohet moratoriumi që ndalon prerjen e pyjeve në të gjithë Shqipërinë

Komisioni Parlamentar i Veprimtarive Prodhuese, Tregtisë dhe Mjedisit, ka miratuar sot moratoriumin që ndalon shfrytëzimin e pyjeve në të gjithë territorin e vendit.

Kryetari i këtij Komisioni, Eduart Shalsi, ka shpërndarë faqene  parë të moratoriumit që vendos ndalimin e ushtrimit të veprimtarisë së shfrytëzimit të lëndës drusore në fondin pyjor publik/privat nëtë gjithë territorin e Republikës së Shqipërisë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097241401672363
array(1) { ["section"]=> string(78) "miratohet-moratoriumi-qe-ndalon-prerjen-e-pyjeve-ne-te-gjithe-shqiperine-30998" }