Miratohet një tjetër kullë 111 metra e lartë në Tiranë, ja si do duket (Foto)

Publikuar tek: aktualitet, më 19:03 14-04-2017 Miratohet një tjetër kullë 111 metra e lartë në Tiranë, ja si do duket (Foto)

Këshilli Kombëtar i Territorit ka miratuar sot planin e përgjithshëm vendor të Tiranës i cili mes të tjerave parashikon një kullë pranë “Hotel Tirana International” ose 15-katëshit.

Leja e miratuar nga KKT parashikon “Zgjerim i kapaciteteve akomoduese e shërbimeve të Hotel Tirana International me shtesë anësore dhe kullë me destinacion Hotel dhe qendër multifunksionale tregtare e shërbimesh”.

23r23r2wertutru6u6u.jpg

Qeveria i hapi rrugë pak ditë më parë ndërtimit të një kulle tjetër rreth 350 metra e lartë që do ndërtohet nga një kompani nga Dubai, në bulevardin e ri të Tiranës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kremtohet e “Premtja e zezë” në qytetin e Korçës
400 ton drogë të denoncuara nga Berisha, Policia: Nuk gjetëm gjë »
Article Logic
Execution time: 0.011029958724976
array(1) { ["section"]=> string(80) "miratohet-nje-tjeter-kulle-111-metra-e-larte-ne-tirane-ja-si-do-duket-foto-75215" }