Miratohet traktati për ekstradimet mes Shqipërisë dhe SHBA

Publikuar tek: aktualitet, më 23:19 01-07-2020 Miratohet traktati për ekstradimet mes Shqipërisë dhe SHBA

Qeveria e Shqipërisë ka miratuar në parim një traktat ekstradimi me Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Më parë Shqipëria dhe Shtete e Bashkuara të Amerikës nuk kanë pasur një marrëveshje sa i përket ekstradimit të personave të dënuar në këto dy vende.

Pas miratimit të këtij vendimi, hapet rruga për të ndërmjetësuar me palën amerikën për të arritur një marrëveshje finale për ekstradimin e personave që kërkohen nga drejtësia shqiptare, por që ndodhen në territorin amerikan.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0089550018310547
array(1) { ["section"]=> string(65) "miratohet-traktati-per-ekstradimet-mes-shqiperise-dhe-shba-212499" }