Mirela Kumbaro godet sërish, betonizohet Kalaja e Tiranës (FOTOT)

Publikuar tek: kulture-art, më 22:15 25-03-2017 Mirela Kumbaro godet sërish, betonizohet Kalaja e Tiranës (FOTOT)

Hoqën dorë nga “Veliera”, mirëpo të tjera betonizime kanë nisur në Shqipëri, dhe këtë herë në kryeqytet.

Është “Forumi për Mbrojtjen e Trashëgimisë Kulturore” që denoncon rastin e betonizimit të Kalasë së Tiranës brenda mureve, e shpallur Zonë Arkeologjike, shkruan newsbomb.al.

Kjo është një masakër në mes të kryeqytetit në zonën arkeologjike A, ende të pagërmuar.

Fotot ku ka nisur betonizimi:

FORIUMI.jpgFORUMI_2.jpg

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.041873931884766
array(1) { ["section"]=> string(68) "mirela-kumbaro-godet-serish-betonizohet-kalaja-e-tiranes-fotot-73133" }