Mirela Kumbaro i tregon Turjan Hyskës a e bëri për të qarë Rama…

Publikuar tek: politike, më 15:39 26-03-2016 Mirela Kumbaro i tregon Turjan Hyskës a e bëri për të qarë Rama…

Mirela Kumbaro, ministrja e Kulturës i tregon Turjan Hyskës se a e bëri për të qarë kryeministri Edi Rama.

Pas fotos që qarkulloi muaj më parë në Kuvend, e ftuar në emisionin ‘’Oktapod’’, ministrja iu përgjigj pyetjeve “jo protokollare” të moderatorit.

Ministrja  e konsideroi ‘’trillim mediatik’’, lajmin se kryeministri Rama e kishte bërë të lotonte pak kohë më parë në Kuvend, ndërkohë që theksoi se ka filluar të mendojë për librin e saj të ardhshëm, i cili mund të ngjitet më lart si prioritet, sesa një mandat i dytë në krye të Kulturës së Shqipërisë.

Sipas Kumbaros, edhe pse ka kritika në mediat sociale për administrimin e kulturës në vend, është më mirë që shqiptarët të shkarkojnë dhe shfryjnë dufet në facebook, pasi kjo i bën më pak të dhunshëm. Indirekt, Kumbaro e kundërshton ligjin e diskutuar të bllokimit të komenteve ofenduese në rrjetet sociale, që qeveria ka ndër mend të miratojë. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01358699798584
array(1) { ["section"]=> string(69) "mirela-kumbaro-i-tregon-turjan-hyskes-a-e-beri-per-te-qare-rama-36072" }