“Mirëmëngjes” me Alban Skënderajn nga studentët e Pekinit (VIDEO)

Publikuar tek: kulture-art, më 14:06 21-01-2016

Në Pekin të Kinës nuk dëgjojnë vetëm këngë nga Amerika apo nga vendi i tyre, por edhe këngë shqiptare dhe konkretisht ato të Alban Skënderajt.

Këngëtari shqiptar duket se ka fansa edhe në Pekin të Kinës, atje ku studentë nga Universiteti i Gjuhave të Huaja i Pekinit, këndojnë këngën e tij "Mirëmëngjes"!

Dhe mund të themi se i shkon shumë gjuha shqiptarë duke i dëgjuar ata të këndojnë shumë qartë dhe shumë bukur.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.10916304588318
array(1) { ["section"]=> string(67) "miremengjes-me-alban-skenderajn-nga-studentet-e-pekinit-video-30603" }