“Mirëmëngjes” nga Edi Rama me këtë histori prekëse (FOTO)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 08:37 28-04-2017 “Mirëmëngjes” nga Edi Rama me këtë histori prekëse (FOTO)

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme me një histori prekëse të një të riu shqiptar.

Ai shkruan se prej 5 muajsh një 20-vjeçar është rilindur pas ndërhyrjeve mjekësore për transplantin e veshkave.

“Ju uroj një ditë të mbarë më këtë imazh plot jetë të këtij të riu që prej 5 muajsh ka rilindur falë një transplanti FALAS në Shqipëri.

Ilir Hoti, pas një kalavari 20 vjeçar mundimesh që nga diagnostikimi me insufiçencë kronike renale, sot gëzon shëndet të plotë bashkë me 32 përfituesit e tjerë të transplanteve të veshkës në këto 3 vjet e gjysëm.

Në 8 vitet e shkuara u tentuan pa sukses vetëm 2 transplante me një kosto marramendëse prej 1.8 milionë eurosh. Në 3 vjet e gjysëm u realizuan me sukses të plotë 33 transplante me vetëm 380 mijë euro.

Shumë është bërë per Shërbimin Kombëtar Shëndetësor. Por ende më shumë mbetet për t'u bërë në rrugën e vështirë të rilindjes së shëndetësisë. Por edhe shumë ka për të humbur nëse ndalemi sot”, shkruan Rama. 

 

18193761_10154694679676523_154052901177338745_n.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013354778289795
array(1) { ["section"]=> string(59) "miremengjes-nga-edi-rama-me-kete-histori-prekese-foto-76724" }