"Mirëmëngjes nga Edi Rama" me lajmin më të mirë për trashëgiminë shqiptare

Publikuar tek: kulture-art, më 09:50 25-11-2017

Kryeministri Edi Rama është zgjuar këtë mëngjes me një lajm shumë të mirë për kulturën dhe trashëgiminë historike. 

 

Sipas kryministrit në 2018-ën pritet të ketë një buxhet ekstra për financimin e projekteve lidhur me këtë fushë të kuturës shqiptare.
"MIRËMËNGJES dhe me këtë informacion mbi përmasën e rritur të mbështetjes me Buxhetin 2018 edhe për Kulturën e Trashëgiminë tonë të çmuar historike duke e forcuar si instrument zhvillimi ekonomik dhe mirëqenieje, ju uroj një ditë të mbarë", shkruan Rama.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0076169967651367
array(1) { ["section"]=> string(79) "miremengjes-nga-edi-rama-me-lajmin-me-te-mire-per-trashegimine-shqiptare-100683" }