Miriam Cani DEDIKIM prekës për nënën e ndjerë: Nuk e kam gjetur kurrë forcën në 10 vite…

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 16:52 18-03-2019 Miriam Cani DEDIKIM prekës për nënën e ndjerë: Nuk e kam gjetur kurrë forcën në 10 vite…

Ditën e djeshme këngëtari Alban Skënderaj publikoi këngën e tij më të re kushtuar nënës së bashkëshortes së tij Miriam Canit.

Ashtu siç edhe Albani ka pohuar kjo këngë ishte shkruar 10 vite më parë për Miriamin, por ajo nuk mundi ta këndojë asnjëherë për shkak të emocioneve.

Ditën e sotme me anë të një postimi në Instagram, Miriami ka publikuar këngën ‘Plagë në gjysmëshpirt’ dhe ka bërë një dedikim prekës për nënën e saj.

‘Nuk e kam gjetur kurr forcen ne keto 10 vite ti kendoj keto vargje qe ti shkepute nga shpirti im. 
E kam shume te veshtire te shkruaj apo te flas per te pa me rrahur zemra cmendurisht fort.
Koha sheron cdo plage thone...por une di te them qe thjesht mesohesh te bashkejetosh me nje dhimbje te tille.
Perpiqesh qe kete dashuri qe ruan forte ne shpirtin tend t’a kthesh ne force dhe motiv.

Nuk do mundem te te falenderoj dot kurre mjaftueshem qe perjetesove ne fjale e tinguj ate qe ndjej per nenen time por tashme edhe ti ndjen per tenden. 
Na bashkojne plote gezime por edhe dhimbja na ben nje. 
Kam 10 vite qe e kendoj kete kenge cdo dite brenda vetes. 
E dua me cdo qelize te trupit tim, e mendoj me cdo frymarrje timen dhe e di qe nje dite ky gjysmeshpirt do te plotesohet.’, shkruan këngëtarja.

fghjkl.png

Miriam-Cani-Alban-Skenderaj-e1427390877986.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010351896286011
array(1) { ["section"]=> string(93) "miriam-cani-dedikim-prekes-per-nenen-e-ndjere-nuk-e-kam-gjetur-kurre-forcen-ne-10-vite-156926" }