Miriam Cani dhe Alban Skënderaj MARTOHEN në fshehtësi, kurorëzohen pas 12 vitesh në ISHULLIN e pabanuar (FOTOT NGA DASMA)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 11:49 26-05-2019 Miriam Cani dhe Alban Skënderaj MARTOHEN në fshehtësi, kurorëzohen pas 12 vitesh në ISHULLIN e pabanuar (FOTOT NGA DASMA)

Dy këngëtarët shumë të dashur për publikun kanë kurorëzuar dashurinë e tyre në martesë në privatësi totale pas 12 vitesh lidhje.

Miriam Cani dhe Alban Skënderaj janë celebruar më 7 maj të këtij viti, larg njerëzve dhe zhurmave, në një ishull të pabanuar.

Albani ka publikuar ditën e sotme disa foto nga kurorëzimi, ndërsa me anë të një dedikimi për Miriamin tregon se tashmë i kanë shkëmbyer unazat, ndonëse dasmën e kanë mbajtur të fshehtë.

Dedikimi i plotë:

PO! 
U deshen 12 vite qe te quheshim zyrtarisht Burre e Grua por ne zemer kemi qene dhe jemi ende ata dy te rinj endrrimtare qe pertej ceremonive gjithmone e kane ndjere thelle ne shpirt se jane bere per njeri-tjetrin. 
U deshen 12 vite te thonim PO perpara Zotit dhe njerezve qe na duan por ne te vertete zemrat kane thene pergjithmone PO nga momenti i puthjes se pare! 
U deshen 12 vite te vishnim kostumin dhe fustanin e nuserise e te shkembenim unazat kur nderkohe kemi jetuar nen lekuren e njeri-tjetrit cdo gezim e hidherim dhe kemi ndare cdo te mire e te keqe qe jeta na ka ofruar. 
Fati dhe shpirti donin qe ky moment i shenuar te merrte jete pikerisht aty ku ne vitin 2013 ai propozim i pazakonte na la per pak pa fryme te dyve, por kete here jo ne boten e magjishme nenujore por vetem pak metra me larg, ne siperfaqen e nje ishulli te pa banuar. Nje pike e bardhe ne mes te oqeanit. Zhveshur nga te gjitha dekoret e krijuara nga dora e njeriut dhe veshur nga bukurite perrallore qe ka krijuar dora e Zotit. 
Duhet te prisnim 12 vite qe kjo dite te merrte kuptimin e plote te saj me prezencen e engjellit tone, Amelise.

PO ... deri sa vdekja te na ndaje!

7 Maj, 2019.

dfgfcj.jpg

gffhj.jpg

xfghcghj.jpg

 
 
 
View this post on Instagram
 
 

PO! U deshen 12 vite qe te quheshim zyrtarisht Burre e Grua por ne zemer kemi qene dhe jemi ende ata dy te rinj endrrimtare qe pertej ceremonive gjithmone e kane ndjere thelle ne shpirt se jane bere per njeri-tjetrin. U deshen 12 vite te thonim PO perpara Zotit dhe njerezve qe na duan por ne te vertete zemrat kane thene pergjithmone PO nga momenti i puthjes se pare! U deshen 12 vite te vishnim kostumin dhe fustanin e nuserise e te shkembenim unazat kur nderkohe kemi jetuar nen lekuren e njeri-tjetrit cdo gezim e hidherim dhe kemi ndare cdo te mire e te keqe qe jeta na ka ofruar. Fati dhe shpirti donin qe ky moment i shenuar te merrte jete pikerisht aty ku ne vitin 2013 ai propozim i pazakonte na la per pak pa fryme te dyve, por kete here jo ne boten e magjishme nenujore por vetem pak metra me larg, ne siperfaqen e nje ishulli te pa banuar. Nje pike e bardhe ne mes te oqeanit. Zhveshur nga te gjitha dekoret e krijuara nga dora e njeriut dhe veshur nga bukurite perrallore qe ka krijuar dora e Zotit. Duhet te prisnim 12 vite qe kjo dite te merrte kuptimin e plote te saj me prezencen e engjellit tone, Amelise. PO ... deri sa vdekja te na ndaje! 7 Maj, 2019.

A post shared by Alban Skenderaj (@albanskenderaj) on

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0081281661987305
array(1) { ["section"]=> string(125) "miriam-cani-dhe-alban-skenderaj-martohen-ne-fshehtesi-kurorezohen-pas-12-vitesh-ne-ishullin-e-pabanuar-fotot-nga-dasma-165748" }