Miss bikini 2019, shqiptarja Loris Morina shpallet fituese absolute (FOTO)

Publikuar tek: sport, më 11:00 06-05-2019 Miss bikini 2019, shqiptarja Loris Morina shpallet fituese absolute (FOTO)

“Bisha” e fitnessit, Loris Morina ka arritur të fitojë dy kupa të rëndësishme në kampionatin e Federatës Shqiptare të Bodybuilding.

Loris, ka fituar titujt ‘senior woman bikini fitness dhe miss bikini absolut për 2019’.

Ajo është sërvitur fort për të arritur këtë formë fizike të shkëlqyer dhe ka ‘shkundur’ skenën me performancën e saj.

Loris nuk ka harruar të falenderojë Shqipërinë duke pohuar se mbështetja dhe motivimi i bashkombasve të saj e kanë inkurajuar së tepërmi.

Screenshot_4.jpg

POSTIMI I LORIS MORINËS:

Faleminderit shume per kete mbremje kaq magjike dhe plot emocion. Sot fitova dy tituj ???? (senior woman bikini fitness dhe miss bikini absolut per 2019) qe per mua do te thone shume, sepse u riktheva ne skenen shqiptare pas nje viti pauz dhe kaq pak kohe pergatitje per te arritur formen fizike qe deshiroja. E cuditshme se si jep kaq shume nga vetja, vuan, sakrifikon kaq shume dhe pas 5 minutash ne skene harrohet cdo gje. Do te doja qe momente te tilla te mos mbaronin asnjehere.

Ky ishte nje nga momentet me te bukura qe do e mbaj mend gjate. Sportisti nese nuk ka vlera njerezore nuk mund te quhet I tille. Luftojme te gjithe per titullin kampion ne skene por ne fund mbeshtesim njeri - tjetrin me nje fjale apo perqafim sepse ne fund te cdo gjeje jemi njerez te thjeshte dhe keto vlera na pasurojne.

Faleminderit shume shqiperia ime per mbeshtetjen dhe fjalet motivuese qe me keni shkruar keta muaj. Ju jeni kupa me e bukur per mua.

Screenshot_6.jpgScreenshot_5.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Futbolli shqiptar në zi, ndahet nga jeta ish-trajneri i klubit të njohur shqiptar
»
Article Logic
Execution time: 0.012399911880493
array(1) { ["section"]=> string(78) "miss-bikini-2019-shqiptarja-loris-morina-shpallet-fituese-absolute-foto-163144" }