Misteri i shpërthimeve në Lezhë, Policia ende s’e ka gjetur çfarë ishin, banorët të tmerruar: Erdhën nga ajri

Publikuar tek: aktualitet, më 07:34 20-01-2021 Misteri i shpërthimeve në Lezhë, Policia ende s’e ka gjetur çfarë ishin, banorët të tmerruar: Erdhën nga ajri Lezhe - Banori qe foli per shperthimet

Dy shpërthime të fuqishme janë dëgjuar mbrëmjen e djeshme në Lezhë, shpërthime që kanë alarmuar banorët dhe i kanë detyruar të dalin nga shtëpitë.

Pavarësisht se siç janë shprehur, kanë telefonuar Policinë, as kjo e fundit nuk ka asnjë informacion se për çfarë shpërthimesh bëhet fjalë. Edhe mëngjesin e sotëm nuk ka asnjë njoftim nga Blutë e Lezhës, të cilët ende nuk e kanë gjetur vendin e shpërthimeve.

Shpërthimi i parë u dëgjua në Ishull-Shëngjin në orën 19:40 dhe shpërthimi i dytë u dëgjua në Ishull-Lezhë në orën 19:41. Sipas banorëve, zhurma ishte shumë e fortë, ndërsa dridhjen e krahasojnë me atë të tërmetit.

“Ishte nga ajri dhe kanë shpërthyer në ajër. Ishin dy goditje punë sekondash. Kam lajmëruar operativin e zonës, ata thanë nuk dimë asgjë. Ne kishim frikë, mos vjen ndonjë tip cunami. Dolëm jashtë nga frika, por nuk pamë gjë, për mua ishin goditje nga ajri”, u shprehen mbrëmjen e djeshme banorët e zonës për mediat.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Edi Rama “mbret” i rrjeteve sociale, Sali Berisha e ndjek “këmba-këmbës”, ja cilët janë politikanët shqiptarë me më shumë ndjekës dhe postime
Gjermania trendi i ri emigracionit për shqiptarët, në dy vite dyfishohen lejet e qëndrimit »
Article Logic
Execution time: 0.0058300495147705
array(1) { ["section"]=> string(113) "misteri-i-shperthimeve-ne-lezhe-policia-ende-s-e-ka-gjetur-cfare-ishin-banoret-te-tmerruar-erdhen-nga-ajri-235659" }