Misteri i shqiponjës që doli në shitje për 70 euro (Foto)

Publikuar tek: aktualitet, më 18:24 27-01-2017 Misteri i shqiponjës që doli në shitje për 70 euro (Foto)

Megjithëse është nën mbrojtje të veçantë, shpendi i shqiponjës që është cilësuar si në “rrezik zhdukje” në Shqipëri, vijon të shitet në tregun e zi nga persona të papërgjegjshëm.

Rasti ka të bëjë me një djalë nga Shkodra, i cili ka nxjerrë në shitje për 70 euro një shqiponjë të artë, shpendi simbol i të gjithë shqiptarëve që në fotografinë më poshtë shihet i zënë në një kafaz.

sd235tyeeeeegsfgh.jpg

Newsbomb.al bën me dije se personi e ka nxjerrë në shitje shqiponjën në një faqe me mijëra ndjekës në Facebook, por për çudinë e tij ka marrë menjëherë qindra komente nga qytetarë të arsyeshëm që i kërkonin ta dorëzonte menjëherë në polici.

Dhe duket se ashtu ka ndodhur. Personi ka fshirë postimin nga Facebook, dhe mëngjesin e sotëm në Policinë e Shkodrës është ka mbërritur një shqiponjë e plagosur, shkruan Newsbomb.al.

Uniformat blu janë treguar të gatshme për strehimin dhe përkujdesjen e shqiponjës, megjithëse raste të tilla, pas hyrjes në fuqi të moratoriumit kundër gjuetisë, janë të rralla.

sd23rf24gtfdgdfgh.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tronditet jugu i vendit, lëkundjet e tërmetit ndihen në disa qytete
Mbahet nesër procesi zgjedhor për “Urdhërin e Psikologut” »
Article Logic
Execution time: 0.010731935501099
array(1) { ["section"]=> string(61) "misteri-i-shqiponjes-qe-doli-ne-shitje-per-70-euro-foto-66882" }