Miting ndërkombëtar fluturimi në Korçë, mos e humbisni Super Final World Cup

Publikuar tek: sport, më 21:01 20-12-2017 Miting ndërkombëtar fluturimi në Korçë, mos e humbisni Super Final World Cup

Më datë 22-24 në Korçë mbahet Korça OPEN AIR, miting ndërkombëtar fluturimi si dhe etapa e 3 e kampionatit të 7 kombëtar shqiptar.

Kjo garë e World Cup mbahet sepse Korça OPEN AIR fitoi të drejtën që në vitin 2018 që në dhjetor të organizojë Super Final World Cup. Kjo konsiderohet si një tjetër arritje e madhe e Federatës Shqiptare të Aeronautikës dhe pritet të jetë madhështore. Mitingu nis pas dy ditësh dhe është caktuar pikërisht në Korçë si vendi pritës i raundit final të World Cup 2018.

gsdgsdgsdg.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.20323085784912
array(1) { ["section"]=> string(82) "miting-nderkombetar-fluturimi-ne-korce-mos-e-humbisni-super-final-world-cup-103802" }