Mjekët dhe infermierët sapo përfunduan turnin e natës, Braçe i shpreh mirënjohjen: Po jepni gjithçka (FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 08:07 08-04-2020 Mjekët dhe infermierët sapo përfunduan turnin e natës, Braçe i shpreh mirënjohjen: Po jepni gjithçka (FOTO)

Zëvendës Kryeministri Erion Braçe e ka nisur mëngjesin e sotëm me një përshëndetje për mjekët dhe infermierët, që ndodhen në frontin e luftës me Covid-19.

Ai ka publikuar në Instagram një foto, e cila tregon fuqinë, që ata mbartin për të përballuar këtë situatë.

Braçe thekson se mjekët dhe infermierët po japin gjithçka për t’u shërbyer njëëzve, gjurmuar të infektuarit dhe kuruar të sëmurët.

‘Miremengjes, cdo mjeku e infermieri qe sapo la turnin e nates dhe, cdo mjeku e infermieri qe sapo mori turnin ne urgjence, qendra shendetesore, spitale rajonale, QSUT, ne klinike ne semundjeve infektive dhe cdo epidemiologu qe po japin gjithcka per tu sherbyer njerezve, gjurmuar te infektuarit dhe kuruar te semuret’, shkruan Braçe.

Screenshot_4.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.009335994720459
array(1) { ["section"]=> string(110) "mjeket-dhe-infermieret-sapo-perfunduan-turnin-e-nates-brace-i-shpreh-mirenjohjen-po-jepni-gjithcka-foto-201812" }