Mjekët e diagnostikuan gabimisht me kancer, gruaja vdes pas heqjes së veshkave  

Publikuar tek: bota, më 14:00 07-02-2019 Mjekët e diagnostikuan gabimisht me kancer, gruaja vdes pas heqjes së veshkave   

Një grua e moshuar ka ndërruar jetë tetë muaj pasi mjekët  e diagnostikuan gabimisht me kancer dhe i hoqën veshkat.

Linda Woolley nga Engleëood pësoi atak kardiak.

Ajo u diagnostikua me kancer të veshkave në një spital në Kolorado në mars të vitit 2018 dhe iu nënshtrua një operacioni për të hequr të dy organet në maj.

Por pas biopsisë u zbulua se nuk kishte asnjë gjurmë kanceri.

Mjekët kuptuan gabimin e tyre pas një biopsie pas operacionit dhe nuk gjetën asnjë shenjë të kancerit në veshka.

Por veshkat nuk mund ti riktheheshin 73-vjeçares. Kjo bëri që jeta e saj të shkatërrohej plotësisht.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012743949890137
array(1) { ["section"]=> string(84) "mjeket-e-diagnostikuan-gabimisht-me-kancer-gruaja-vdes-pas-heqjes-se-veshkave-151918" }