Mjekët e “Koço Glozhenit” asistojnë në lindjen e nënës në Burrel: Vjen në jetë fëmija 4200 gram

Publikuar tek: aktualitet, më 14:01 06-01-2018 Mjekët e “Koço Glozhenit” asistojnë në lindjen e nënës në Burrel: Vjen në jetë fëmija 4200 gram

Me një lindje të një fëmije të shëndetshëm 4200 gram, mjekët e maternitetit Koço Gliozheni kanë nisur të japin shërbim të pandërprerë në spitalin e Burrelit.

Lajmin e jep ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu e cila sqaron se në Burrel po punojnë me sistem rotacioni 2 mjekë në javë, për të plotësuar nevojat me mjekë gjinekologë në këtë spital.

“Faleminderit dr. Arjan Alikaj, dr. Vezir Tena, drejtorit të maternitetit Arben Rrugia dhe mjekut të ri Oljan Çala që ishin të parët që ju përgjigjën kërkesës sonë për zbatimin e sistemit të patronazhimit.

Ky sistem i ri do të shtrihet në të gjitha spitalet ku ka mungesa të mjekëve specialistë, deri në plotësimin e nevojave me mjekët e rinj specialistë që perfundojnë studimet vitin e ardhshëm”, shkruan entuziaste Manastirliu.

mjeket1.jpg

mjeket3.jpg

mjeket2.jpgmjeket4.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjenden rreth 700 kg drogë në një pyll në Skrapar, në pranga autori (EMRI)
HORROR/ Arrestohen dy shqiptarët që copëtuan trupin e 46-vjeçares dhe e hodhën në ullishte (EMRAT) »
Article Logic
Execution time: 0.0099160671234131
array(1) { ["section"]=> string(99) "mjeket-e-koco-glozhenit-asistojne-ne-lindjen-e-nenes-ne-burrel-vjen-ne-jete-femija-4200-gram-105650" }