Mjekët e QSUT-së, sërish në protestë në orën 11:00

Publikuar tek: aktualitet, më 10:30 16-02-2015 Mjekët e QSUT-së, sërish në protestë në orën 11:00

Në orën 11:00 të paradites së sotme  pritet të nisë sërish një protestë e mjekëve në ambjentet e QSUT. Mjekët do të protestojnë në mbrojtje të së drejtave të tyrë, marrë shkas edhe nga ngjarjet e fundit ku bluzat e bardha u bënë kryefjalë e medias dhe opinionit publik.

Ata do dalin sot në protestë për të kërkuar të drejtat e tyre, jo vetëm sa i takon ngjarjeve në fjalë ( rastet e dhunës në krye të detyrës të denoncuar nga vetë mjekët) por edhe testimit të shumpërfolur. Mjekët e kundërshtojnë me forcë këtë testim të qeverisë.

Kujtojmë që më datë 9 shkurt, vendi u përfshi nga një tjetër protestë e mjekëve, që u pasqyrua gjerësisht edhe në media.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Abuzonte seksualisht me 13-vjeçaren, arrestohet i riu në Gramsh
Denoncimi/ Kreu i Komunës Shëngjin, Kaçaj: Është sulm politik »
Article Logic
Execution time: 0.011698961257935
array(1) { ["section"]=> string(54) "mjeket-e-qsut-se-serish-ne-proteste-ne-oren-11-00-3478" }