Mjekët flasin pas vdekjes së Agollit: Javën e fundit u rëndua nga problemet e mushkërive

Publikuar tek: aktualitet, më 17:55 03-02-2017 Mjekët flasin pas vdekjes së Agollit: Javën e fundit u rëndua nga problemet e mushkërive

Mjekja e spitalit “Shefqet Ndroqi” kanë folur përpara mediave pas ndarjes nga jeta të shkrimtarit të madh, Dritëro Agollit.

Mjekja ka sqaruar se Agolli shfaqi probleme të shumta javët e fundit, kryesisht në mushkëri, dhe pavarësisht asistimit intensiv, ai ndërroi jetë.

“Ai vunate prej vitesh nga probleme kronike të mushkërieve dhe probleme kardiake. Prej një jave problemet u rënduan duke shfaqur edhe probleme celebrale, për të cilat u asistua në mënyrë intensive. Pavarësisht trajtimit intesiv ai ndërroi jetë. Pavarësisht asistencës aspiratore, sërish situata u rëndua dhe në këto kushte, ai nuk mundi të mbijetonte”, tha mjekja.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pas ndarjes nga jeta të Dritëro Agollit, reagon Rama: U prehsh i qetë në tokën ku le pas një mal të lartë përjetësie
Aksion i madh policor në fshatin e Klement Balilit »
Article Logic
Execution time: 0.011382102966309
array(1) { ["section"]=> string(93) "mjeket-flasin-pas-vdekjes-se-agollit-javen-e-fundit-u-rendua-nga-problemet-e-mushkerive-67645" }