Iu bë vaksinë nga mjeku i infektuar me COVID-19, del përgjigja e testit të dytë për Angela Merkel

Publikuar tek: bota, më 20:36 25-03-2020 Iu bë vaksinë nga mjeku i infektuar me COVID-19, del përgjigja e testit të dytë për Angela Merkel

Kancelarja gjermane Angela Merkel, ka rezultuar negative në testin e dytë që i është bërë, për koronavirusin. Lajmi është bërë me dije nga zëdhënësi i saj.

65-vjeçarja ka qendruar prej ditësh e karantinaur, duke punuar nga shtëpia në Berlin. Kjo pasi Merkel pati kontakte me një mjek i cili më pas rezultoi pozitiv me koronavirus.

Testi i parë negativ u konfirmua të hënën, dhe sot, pas testit të dytë, Angela Merkel konsiderohet zyrtarisht jo e prekur me COVID-19.

"Kancelarja vazhdon të punojë e vetëkarantinuar nga shtëpia dhe do të testohet sërish në fillim të javës që vjen", tha zëdhënësi i saj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.009458065032959
array(1) { ["section"]=> string(100) "mjeku-i-infektuar-me-covid-19-i-beri-vaksine-del-pergjigja-e-testit-te-dyte-per-angela-merkel-200074" }