Mjeku i Urgjencës në QSUT i ‘përvishet’ qeverisë: Këto janë masat që ke marrë? Koronavirusi është tërmet që i ul brekët propagandës

Publikuar tek: fcb-bomb, më 15:46 09-03-2020 Mjeku i Urgjencës në QSUT i ‘përvishet’ qeverisë: Këto janë masat që ke marrë? Koronavirusi është tërmet që i ul brekët propagandës Mjeku i Urgjencës së QSUT Petrit Vargu

Mjeku i Urgjencës së QSUT Petrit Vargu i ‘përvishet’ qeverisë pas konfirmimit të rasteve të para të koronavirusit në Shqipëri.

“Të thamë blloko hyrje-daljet me Italinë. Por ti i di të gjitha dhe nuk të dëgjon. Të thamë që ky nuk është sistem karantinë. Por ti i di të gjitha or Zeus. Të thashë që në Han të Hotit nuk ke asnjë doktor dhe asnjë lloj kontrolli. Por ti më akuzoje indirekt për panik. Tani do themi të gjithë: Ky është sistemi shëndetësor që na ke dhënë? Kjo është shëndetësia falas?

Këto janë masat që ke marrë për ndalimin e përhapjes në Shqipëri? Këto janë masat që ke marrë për trajtimin e kësaj sëmundjeje? Kovid-19 nuk është tërmet që mund të bësh propagandë, përkundrazi është tërmet që i ul brekët propagandës”, shkruan mjeku Vargu.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0085451602935791
array(1) { ["section"]=> string(134) "mjeku-i-urgjences-ne-qsut-i-pervishet-qeverise-keto-jane-masat-qe-ke-marre-koronavirusi-eshte-termet-qe-i-ul-breket-propagandes-197972" }