Mjeku Kalo: E vetmja PPP e jetës sime mbetet puna, përkushtimi dhe profesionalizmi. Për sa kohë që frymon

Publikuar tek: aktualitet, më 08:00 01-10-2020 Mjeku Kalo: E vetmja PPP e jetës sime mbetet puna, përkushtimi dhe profesionalizmi. Për sa kohë që frymon FotoArkive: Mjeku Kalo

Mjeku Tritan Kalo thotë se e vetmja PPP e pranueshme e jetës së tij është dhe mbetet puna, përkushtimi dhe profesionalizmi.

Sipas tij, një mantelbardh duhet të mbetet i tillë për sa kohë që frymon.

“E vetmja PPP e pranueshme pa asnjë drojë e jetës sime ishte dhe mbetet: Punë, Përkushtim dhe Profesionalizëm kudo dhe në çdo moment...MANTELBARDHI duhet të mbetet i tillë për sa kohë që ai frymon...."Ad astra per aspera" - shprehet Latini....”, shkruan mjeku Tritan Kalo.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013263940811157
array(1) { ["section"]=> string(109) "mjeku-kalo-e-vetmja-ppp-e-jetes-sime-mbetet-puna-perkushtimi-dhe-profesionalizmi-per-sa-kohe-qe-frymon-222290" }