Mjeshti i Madh, Birçe Hasko feston sot 76 vjetorin e lindjes

Publikuar tek: kulture-art, më 17:58 15-03-2018 Mjeshti i Madh, Birçe Hasko feston sot 76 vjetorin e lindjes Aktori Birçe Hasko

Aktori i mirënjohur shqiptar, Birçe Hasko feston ditën e sotme 76 vjetorin e lindjes.

Hasko, i cili mban edhe titullin Mjeshtër i Madh është i njohur për publikun shqiptar për rolet e shumta në kinematografinë dhe teatrin e vendit tonë.

Ai ka spitalur në filmat “Kur zbardhi një ditë”, 1970, (ballisti Sulo), “Malet me blerim mbuluar”, “Njeriu me top” (Tosun Baci), “Koncert në vitin 1936” (Tellalli), “Radiostacioni” (Mete Aliu), “Dhe vjen një ditë” (dajë Alushi), “Përrallë nga e kaluara” (plaku i sertë), “Shkëlqim i përkohshëm”, (babai) e shumë e shumë role të tjera.

download.jpg

216.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kapen me 1.5 kg heroinë në Francë, arrestohen shqiptarët
»
Article Logic
Execution time: 0.010982990264893
array(1) { ["section"]=> string(66) "mjeshti-i-madh-birce-hasko-feston-sot-76-vjetorin-e-lindjes-113378" }