Mjeshtri i shahut kapet duke bërë hile në telefonin e tij

Publikuar tek: sport, më 14:46 13-04-2015 Mjeshtri i shahut kapet duke bërë hile në telefonin e tij

Gaioz Nigalidze, kampioni aktual i Gjeorgjisë, është përjashtuar nga kampionati dhe rrezikon të dënohet me 15 vjet përjashtim nga çdo kompeticion pasi u kap duke bërë hile në telefonin e tij gjatë vajtjes në tualetë.

Kundërshtari i tij filloi të dyshojë gjatë pauzave të shtepshta të Nigalidze për të shkuar në tualetë. Pas kontrollit, ata gjetën të fshehur një telefon në të cilin ishte instaluar një program shahu.

“Dubai Chess and Culture Club” e ka përjashtuar menjëherë kampionin e shahut në Georgji duke thënë se janë të dedikuar për një lojë të ndershme.

 

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023296117782593
array(1) { ["section"]=> string(62) "mjeshtri-i-shahut-kapet-duke-bere-hile-ne-telefonin-e-tij-8582" }