Mjeshtri që dirigjoi koncertin madhështor në Vatikan: Çfarë më dha forcë dhe energji

Publikuar tek: kulture-art, më 10:14 06-09-2016 Mjeshtri që dirigjoi koncertin madhështor në Vatikan: Çfarë më dha forcë dhe energji

Dirigjenti shqiptar Bujar Llallaj, është mjeshtri që drejtoi gjithë trupën muzikore në koncertin e mbajtur në Vatikan, për shenjtërimin e Nënë Terezës.

Në një postim në Facebook ai tregon se çfarë i dha forcë atij të realizonte koncertin madhështor: “Sa forcë dhe energji më dhanë këta artistë të skenave botërore, thjeshtësia dhe mirësia e tyre, përgjegjësia dhe përkushtimi i Filarmonisë dhe korit të Kosovës për të nderuar Nënën tonë të madhe: Shenjtoren Nënë Tereza.”

Sipas tij, populli shqiptar ka artistë të aftë për të cilët duhet të tregohet më shumë respekt. “Kemi një popull të mrekullueshëm, artistë brilantë që meritojnë më shumë dinjitet dhe respekt!”

Dirigjenti gjithashtu shpreh respekt dhe përulje për të gjithë ata që kontribuan në realizimin e këtij evenimenti.

nnnn.jpg

n1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019563913345337
array(1) { ["section"]=> string(89) "mjeshtri-qe-dirigjoi-koncertin-madheshtor-ne-vatikan-cfare-me-dha-force-dhe-energji-52046" }