Modeli shqiptar, i martuar me miliarderen kineze: Po dërgojmë nga KINA 200 mijë maska mbrojtëse për MJEKËT shqiptarë

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 18:17 29-03-2020 Modeli shqiptar, i martuar me miliarderen kineze: Po dërgojmë nga KINA 200 mijë maska mbrojtëse për MJEKËT shqiptarë

Modeli shqiptar Rolando Lekaj, i cili prej vitesh jeton në Kinë, ku edhe është martuar me një shtetase kineze ka marrë një vendim shumë të rëndësishëm dhe human.

Ai bashkë me bashkëshorten e tij kanë vendosur të dërgojnë 200.000 maska mbrojtëse për doktorët shqiptarë, që po luftojnë kundër koronavirusit.

Lajmin e ka dhënë vetë Lekaj përmes një statusi në ‘Facebook’, ku shprehet se po e bënë ktë gjest për Shqipërinë që e do kaq shumë.

Në fund modeli i bën thirrje shqiptarëve, të qendrojnë në shtëpi, pasi është një ndihmë shumë e madhe në këto ditë.

Kujtojmë që Rolando Lekaj ka lidhur kurorë prej dy vitesh me biznesmenen shumë të fuqishme miliardere nga Kina, me të cilën ka dhe një djalë.

Statusi i plotë:

Kam nderin dhe kenaqesine te ndaje me ju miqe te dashur kete lajm te mire per Shqiperine tone te dashur. Une dhe Nusja ime kemi vendosur te ndihmojme Shqiperine ne keto dite te veshtira.

Se shpejti do arrijne nga Kina 200.000 maska mbrojtese per HERONJTE TONE (DOKTORET) qe po luftojne me armikun e padukshem ne vijen e pare te Luftes.

Per Shqiperine qe duam duhet qe gjithe bashke te bejme aq sa eshte e mundur. Te qendroni sa me shume ne shpi eshte nje ndihme shume e madhe ne keto dite

gettyimages-1145808472-1024x1024.jpg91117752_2658256677631120_4128973450029039616_n.jpg

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.008397102355957
array(1) { ["section"]=> string(131) "modeli-shqiptar-i-martuar-me-miliarderen-kineze-jep-lajmin-e-madh-po-dergojme-200-000-maska-mbrojtese-per-doktoret-ne-tirane-200562" }