Modelja e njohur pranon luftën me depresionin: Nëna ime ishte e sëmurë…

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 15:05 25-03-2020 Modelja e njohur pranon luftën me depresionin: Nëna ime ishte e sëmurë…

Aktorja dhe modelja e njohur Emily Ratajkowski, ka treguar se viti 2019 ishte viti më i vështirë i jetës së saj.

Përmes një postimi në Instagram, ajo ka rrëfyer se nëna e saj ishte shumë e sëmurë, ndërsa vetë modelja u përball me një depresion serioz.

Ratajkowski mendon se ajo periudhë jo e lehtë, e ka mësuar si të kujdeset më mirë për veten.

‘Kjo fotografi u realizua në fund të vitit të kaluar. 2019 ishte një nga vitet më të vështira të jetës sime. Nëna ime ishte vërtet e sëmurë, unë po luftoja një depresion serioz dhe gjithçka ndjehej shumë e pasigurt. Por unë tani jam e lumtur të them, që kam mësuar se si të kujdesem më mirë për veten time. Në përgjithësi nuk më pëlqen të jem tepër personale këtu, por këto ishin disa nga shënimet që i shkruaja në prag të Vitit të Ri. Doja t’i ndaja ato dhe një pjesë të vogël të historisë time, në rast se mund të bëjnë që dikush prej jush të ndjehet më pak i vetmuar me ankthin, konfuzionin ose frikën që mund të përjetoni tani’, shkruan modelja.

 

Screenshot_12_copy.png

 

 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

This pic was taken toward the end of last year. 2019 was one of the hardest years of my life. My mom was really sick, I was battling a serious depression and everything felt very uncertain. 2020 is definitely giving last year a run for its money but I’m happy to say that I’ve have learned how to take better care of myself. I don’t generally like to get too personal on here and I’m far from having shit figured out but these were some of the notes I scribbled down on New Year’s Eve. I wanted to share them and a little piece of my story in case they might make any of you feel less alone in the anxiety or confusion or fear you could be experiencing right now. ??? (& yes quite was meant to be quiet!)

A post shared by Emily Ratajkowski (@emrata) on

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.009631872177124
array(1) { ["section"]=> string(76) "modelja-e-njohur-pranon-luften-me-depresionin-nena-ime-ishte-e-semure-200036" }