Modelja e “Victoria’s Secret” infektohet me Covid-19: Situatë serioze, ndodhem prej 5 ditësh në terapi intensive

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 11:52 01-04-2020 Modelja e “Victoria’s Secret” infektohet me Covid-19: Situatë serioze, ndodhem prej 5 ditësh në terapi intensive

Të shumtë janë personazhet e njohur në botë, që janë prekur nga koronavirusi.

Rasti më i fundit është modelja e njohur e “Victoria’s Secret”, Alexina Graham, e ka konfirmuar vetë lajmin.

Përmes një postimi në Instagram, ajo ka ndarë me të gjithë ndjekësit eksperiencën e saj, që nga shfaqja e simptomave të para.

Alexina ka publikuar një foto nga spitali, ku ka qenë për terapi intensive prej 5 ditësh.

Sakaq, modelja i bën thirrje të gjithëve të qëndrojnë në shtëpi dhe ta marrin më seriozisht situatën.

‘Është i frikshëm. Ditën e parë kam vjellë disa herë dhe shkoja në banjo shpesh, pastaj ethe dhe dhimbje të forta trupi. Nuk arrija të merrja frymë dhe të flisja fjali të plota. Kisha dhimbje të forta në pjesën e gjoksit. Nuk isha në gjëndje as të hyja dhe të dilja vetë nga dushi dhe kisha nevojë për ndihmë edhe për tu ngritur nga krevati. Edhe ngrenia e ushqimit u bë e vështirë. Ju lutem qëndroni në shtëpi dhe merreni këtë seriozisht’, shkruan Alexina Graham.

‘Është i frikshëm. Ditën e parë kam vjellë disa herë dhe shkoja në banjo shpesh, pastaj ethe dhe dhimbje të forta trupi. Nuk arrija të merrja frymë dhe të flisja fjali të plota. Kisha dhimbje të forta në pjesën e gjoksit. Nuk isha në gjëndje as të hyja dhe të dilja vetë nga dushi dhe kisha nevojë për ndihmë edhe për tu ngritur nga krevati. Edhe ngrenia e ushqimit u bë e vështirë. Ju lutem qëndroni në shtëpi dhe merreni këtë seriozisht’, shkruan Alexina Graham.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Little Sister looks after Big Sister ❤️ Thank you Sister!! I was scared, I was in pain and I didn’t know what was to come but you took care of me, you held me, you wiped away my tears and you have been there through each step. When you couldn’t be with me in hospital you were there on the phone. Family, best friend and my nurse at home. Love you ? Day 5 and I’m getting stronger and feeling better daily ??. Thank you to the people who sent kind messages, love and good vibes ? It really meant the world to me and lifted my spirits? Some People are still not taking this seriously. I see on the news there are still gatherings going on and even house party’s!!Please stay home in isolation alone or with who you live with only!! It’s scary -I was throwing up and on the toilet at the same time multiple times through the first day, the fever appeared and then when It broke I got severe chills, i was light headed, I lost shortness of breath, I lost the ability to be able to speak properly in full sentences,my lungs just wouldn’t let me, my chest was tight, I wasn’t able to get in and out of a bath alone, i needed help to get in and out of bed and even eating became painful!! Please take this seriously and please stay home. Love to you all out there ❤️ Stay safe everyone ? ? ? (the first photo was taken when we had already started self isolation at home, my first symptoms started but I thought I had food poisoning only) #keepsafe #stayhome #lookaftereachother #lookafteryourself Big Thankyou to our health hero’s, Thankyou to the NHS and Thankyou to Key workers in this crazy time ?

A post shared by Alexina Graham (@alexinagraham) on

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011165142059326
array(1) { ["section"]=> string(115) "modelja-e-victoria-s-secret-infektohet-me-covid-19-situate-serioze-ndodhem-prej-5-ditesh-ne-terapi-intensive-200898" }