Modelja që çmend kinezët me këmbët 1.2 metër të gjata

Publikuar tek: bota, më 17:17 07-06-2015 Modelja që çmend kinezët me këmbët 1.2 metër të gjata

Gjatësia e këmbëve të modeles 20 vjeçare e ka bërë atë një yll interneti në Kinë.

Dong Lei, ishte një studente infermierie që ja kalonte për nga gjatësia të gjitha shoqeve të saj. Nërsa thashmë është kthyer në një nga ikonat më të famshme të modës në Kinë.

Këmbët e saj janë të gjata 1.2 metër dhe në Kinë njihet me pseudonimin “tui tiu” që do të thotë këmbëgjata. “Jam shumë e lumtur që papritmas u bëra një yll interneti”, ka thënë ajo për “People”.

Por megjithë proporcionet e saj të gjata, ajo nuk mund të pretendojë të ketë këmbët më të gjata në botë, titull që e mban ish-basketbollistja ruse Svetlana Pankratova me këmbët e gjata 1.31 metër.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012400150299072
array(1) { ["section"]=> string(59) "modelja-qe-cmend-kinezet-me-kembet-1-2-meter-te-gjata-12920" }