Modernizimi i kabinave në Durrës, OSHEE: Projekti vijon në Tiranë dhe Vlorë

Publikuar tek: ekonomi, më 15:50 12-02-2017 Modernizimi i kabinave në Durrës, OSHEE: Projekti vijon në Tiranë dhe Vlorë

Në Durrës ka përfunduar modernizimi i 22 kabinave, në kuadër të projektit "Telekomandimi në distancë", që minimizon kohën e riparimit të defektit, menaxhon online sistemin e ngarkesës në rrjet dhe rrit maksimalisht cilësinë e furnizimit me energji elektrike. 

Ky projekt, aktualisht po zhvillohet edhe në Tirane e Vlorë, për rikonstruksionin dhe modernizimin e pajisjeve elektrike për rreth 60 kabina! 

OSHEE ka falenderuar të gjithë abonentët, duke u kërkuar  ndjesë për shqetësimin e stakimit të dritave për qëllim të këtij projekti me shumë rëndësi.

tyhnjg.jpgntg.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099079608917236
array(1) { ["section"]=> string(79) "modernizimi-i-kabinave-ne-durres-oshee-projekti-vijon-ne-tirane-dhe-vlore-68498" }