Mogherini jep lajmin e madh: Në Qershor Shqipëria për çeljen e negociatave

Publikuar tek: barometri, më 08:24 17-02-2018 Mogherini jep lajmin e madh: Në Qershor Shqipëria për çeljen e negociatave

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian për politikë të jashtme, Federica Mogherini shprehet optimiste se Shqipëria dhe Maqedonia do të marrin datën për fillimin e bisedimeve për anëtarësimin në BE.

Mogherini, gjatë takimit në Sofje të ministrive për Punë të Jashtme të shteteve të BE-së me vendet kandidate, u shpreh se kjo gjë ka gjasa të ndodhë në muajin qershor.

Ajo u shpreh e impresionuar nga dialogu Maqedoni-Greqi ndërsa për çështjen e emrit tha se duhet lidership dhe guxim, por mbi të gjitha vizioni për atë se çfarë është e duhur për qytetarët.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.054564952850342
array(1) { ["section"]=> string(80) "mogherini-jep-lajmin-e-madh-ne-qershor-shqiperia-per-celjen-e-negociatave-110525" }